3 czerwca, 2023
online shopping

Jakie są godne uwagi platformy marketplace? Wyróżniamy w Polsce kilka działających takich giełd internetowych o naprawdę idealnej rozpoznawalności, gdzie dołączenie do nich i zaczęcie sprzedawania swoich produktów, usług będzie korzystnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Jakie platformy marketplace są godne uwagi zarazem dla początkującego sprzedawcy i tego zaawansowanego sprzedawcy e-commerce? Główne platformy marketplace to Allegro, eBay, Amazon, OLX. Te platformy marketplace są idealne do rozpoczęcia sprzedaży swoich produktów w Internecie.

Dlaczego one? Dlatego, że są to typowe marketplace, które w Polsce zyskały dużą ilość pozytywnych opinii zaufania od klientów, ale i wielkie popularności, gdzie kupuje ponad 85 procent internautów, podczas swoich zakupów w Internecie.

Jeżeli chcesz oferować swoje produkty, usługi tylko na rynku Polskim to warto zainteresować się platformami takimi jak Allegro a w drugiej kolejności OLX. Jeżeli jednak i chcesz, wprowadzić swoje produkty na rynek zagraniczny to dodatkowo warto, zainteresować się takimi platformami jak eBay, czy Amazon, które również w Polsce jako platformy marketplace osiągnęły wiele, jednak ich przeznaczenie to sprzedaż w Polsce, jak i za granicą. Dlatego też zanim podejmiesz decyzję, jaki marketplace jest, dla Ciebie najlepszy to najpierw ustal czy chcesz wprowadzić swoje usługi, produkty na rynek zagraniczny, czy tylko i wyłącznie na rynek Polski.